Dzisiaj jest Środa. 11 grudnia 2019.
Imieniny obchodzą Waldemar, Damazy.

Kacper – Ratownik

Kacper – Ratownik

 

Jeszcze dobrze się u nas nie pojawił a już zdążył stać się ratownikiem. Kacper to ratownik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyłożył ze swojej skarbonki 600 zł żeby przez jeden dzień móc zasiąść na fotelu Komendanta Powiatowego. Ale u nas nic tak łatwo nie przychodzi i nawet za sześć stów od razu komendantem zostać nie sposób. Kacper zatem spędził u nas 30go stycznia jeden z dni szkoleniowych jakie są przed nim, zanim zacznie tu na dobre rządzić przez cały dzień. Ma dziesięć lat i jest uczniem IV klasy szkoły podstawowej w Burzeninie. Na punkcie straży pożarnej ma konkretnego „fioła” i jest zapaleńcem (skąd my to znamy!!)

W domu ma swoją Prywatną Straż Pożarną (PSP), swoją pieczątkę, mundur strażacki, gdy zawyje syrena w OSP Kamionka, dziadek ma „przechlapane” bo jest jego szoferem i Kacper każe się natychmiast wieźć do remizy. Kacper to mały człowiek o wielkim sercu. Sam jest poważnie chory i dużo czasu spędza w szpitalach niejednokrotnie korzystając ze sprzętu WOŚP. Jak nam powiedział zdecydował się wydać swoje pieniądze przeznaczone na wymarzoną kamerę, bo chciał pomóc innym dzieciom, też tak chorym, a może i bardziej od niego.

Kacper podczas swojej wizyty, w której towarzyszyli mu rodzice, tak bardzo ujął wszystkich strażaków swoją pogodą ducha i zapałem w poznawaniu wszystkiego dookoła że z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę naszego młodego ratownika.

Tymczasem Kacper zaliczył w czasie dnia szkoleniowego:

- herbatę z komendantem

- garaż JRG

- komorę dymową

- zajęcia dydaktyczne z taktyki działań ratowniczych w Ośrodku Szkolenia

- przejazd ratowniczy z załogą GBA RT na ćwiczenia

- Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego

- kapuśniak ze zmianą służbową

- sesje zdjęciowe i wywiad radiowy

 

Odwiedzili go także w jednym z łódzkich szpitali strażacy z „siódemki”. Za odwiedziny dziękujemy w imieniu swoim i naszego młodocianego komendanta.

 

Z Kacprem widzimy się wiosną i o wszystkim co tu się będzie wtedy działo na pewno poinformujemy.