Dzisiaj jest Środa. 11 grudnia 2019.
Imieniny obchodzą Waldemar, Damazy.

Piosenka edukacyjna „Czadowa czujka”

Piosenka edukacyjna „Czadowa czujka”

 

W całym kraju tlenek węgla zbiera śmiertelne żniwo. Zatruciu przez „niewidzialnego zabójcę” ulegają nawet całe rodziny. W naszym powiecie odnotowaliśmy już kilka zdarzeń związanych z tym niebezpiecznym związkiem, na szczęście u nas obyło bez ofiar śmiertelnych. Przed czadem jednak dość łatwo się uchronić. O tym jak to zrobić śpiewająco uczą nas dzieci z dziecięcego zespołu PICCOLO działającego przy Spółdzielczym Domu Kultury w Sieradzu pod kierunkiem instruktora Jarosława Miłka.

Piosenka pt. „Czadowa czujka” powstała we współpracy KPPSP w Sieradzu z SDK i jest naszym wkładem w ogólnopolską akcję NIE DLA CZADU.

Życzymy miłego odbioru i zachęcamy szkoły, przedszkola i inne placówki edukacyjne do włączenia tej pożytecznej piosenki do swoich planów edukacyjnych.

 

Posłuchaj tu: http://www.youtube.com/watch?v=zUsoNwgDyRc

 

Akcja NIE DLA CZADU nadal trwa. W ramach akcji odwiedzamy szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne edukując młodzież na temat zagrożeń, pozostawiamy materiały edukacyjne i staramy się aby to młodzież sprawdziła bezpieczeństwo w swoich domach. Aby młodzi ludzie po powrocie ze szkoły zadali rodzicom kilka pytań, np. o ostatnią wizytę kominiarza, sprawdziła czy nie zatkane są kratki wentylacyjne czy naświetliła rodzicom zagrożenia związane z emisją tlenku węgla w domach. Zachęcamy szkoły do zaproszenia nas na pogadanki. Na pewno przyjedziemy w ramach zajęć edukacja dla bezpieczeństwa czy innych zajęć.

Poniżej znajdują się adresy firm w których można zakupić czujki tlenku węgla na terenie Sieradza. Jeśli znajdą się kolejne firmy a my zostaniemy o tym powiadomieni z chęcią umieścimy adresy na naszej stronie.

 

Bud-Poż ul. Złotej Jesieni 6 98-200 Sieradz tel 43 8279280

 

Draft ul Polna 3/5 98-200 Sieradz tel. 43 8221539

 

Firma Janeczek ul. Złota 37 98-200 Sieradz tel. 43 8223505