Dzisiaj jest Poniedziałek. 9 grudnia 2019.
Imieniny obchodzą Aneta, Wiesław, Leokadia.

Wypadek karetki pogotowia w Kłocku

O godzinie 11:41 do PSK w Sieradzu wpłyneło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem karetki pogotowia. Dyżurny dysponuje dwa zastępy z JRG Sieradz.
 Po przybyciu zastępów straży na miejsce zdarzenia zastano zderzenie karetki pogotowia wiozącej rannego z samochodem lawetą. Karetka pogotowia znajduje sie poza drogą na sąsiedniej posesji, a samochód laweta częściowo na jezdni. Jedna osoba poszkodowana (pasażer lawety) znajduje się pod opieką ZRM, Policja na miejscu, druga karetka dojeżdża do miejsca zdarzenia.
 Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzieleniu drugiemu poszkodowanemu (kierowca lawety) kpp w postaci wsparcia psychicznego, pomocy w transporcie pacjenta z uszkodzonej karetki, kierowaniu ruchem drogowym oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.
Do zdarzenia doszło do na skrzyżowaniu dróg. Kierujący karetką jadący alarmowo podczas wyprzedzania uderzył w skręcający w lewo samochód lawetę.
 Dwie osoby poszkodowane oraz pacjent z karetki zostały przetransportowane do szpitala przez ZRM.
 Karetka pogotowia w wyniku zderzenia została zepchnięta na sąsiednia posesję uszkadzając ogrodzenie drzewa ozdobne oraz huśtawkę ogrodową.

alt alt alt alt