Dzisiaj jest Środa. 11 grudnia 2019.
Imieniny obchodzą Waldemar, Damazy.

Dwa karambole jednej nocy.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów kusnie1 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

Tylko jedna noc z 22 na 23 lutego przyniosła sieradzkim strażakom dwa bardzo groźne wypadki.

KUŚNIE gm. Sieradz

Około północy odebraliśmy informację o zderzeniu pojazdów w miejscowości Kuśnie. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. W karambolu brały udział 3 pojazdy którymi podróżowało w sumie 8 osób – samochód ciężarowy MAN, samochody osobowe SKODA i PEUGEOT. W wyniku zderzenia samochód ciężarowy zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Część z poszkodowanych została uwięziona w rozbitych pojazdach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do osób poszkodowanych pozostających w pojazdach Skoda oraz Peugeot, sprzątnięciu pozostałości powypadkowych, wsparciu psychicznym osób poszkodowanych, odłączeniu akumulatorów i oświetleniu terenu akcji. Siedem osób poszkodowanych (w tym 2 dzieci) zostało przetransportowanych przez ZRM do szpitala. Droga w wyniku zdarzenia była całkowicie zablokowana - policja zorganizowała objazd. W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów PSP.

WOŹNIKI gm. Sieradz

Do podobnie wyglądającego zdarzenia doszło nad ranem na tej samej drodze DK14. Udział w karambolu brały 4 pojazdy. Ciągnik siodłowy Iveco z naczepą, samochody osobowe - Mitsubishi , Toyota Avensis oraz Vw Golf. W wyniku zderzenia ciągnika siodłowego z jednym z pojazdów osobowych (w trakcie ustalania) kierujący Iveco zjechał do rowu i uderzył w drzewo. W zdarzeniu udział brały jeszcze dwa pojazdy. Poszkodowane zostały trzy osoby. Pasażer samochodu ciężarowego, kierowca Mistubishi oraz kierowca Toyoty. W działaniach wykorzystano sprzęt hydrauliczny, przy użyciu którego ewakuowano z rozbitych pojazdów osoby poszkodowane. W działaniach brało udział 7 zastępów PSP w tym dwa z powiatu zduńskowolskiego.

Ta noc przyniosła zatem wiele pracy służbom ratowniczym naszego regionu. W sumie 10 (7+3) osób poszkodowanych jednej nocy obrazuje ogrom zadań do wykonania jakie stały przed służbami.

 

Wypadek Kuśnie  foto Piotr Andrzejak

{gallery}kusnie1{/gallery}

 

Wypadek Wożniki foto  KP PSP Sieradz

{gallery}wozniki1{/gallery}