Dzisiaj jest Poniedziałek. 9 grudnia 2019.
Imieniny obchodzą Aneta, Wiesław, Leokadia.

Ogniomistrze w stanie spoczynku.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wontor oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Ogniomistrze w stanie spoczynku. 

Na zasłużoną emeryturę odeszło właśnie dwóch naszych kolegów. To jedni z najbardziej doświadczonych strażaków naszej komendy. Nie ma takiego urządzenia, którego by nie uruchomili i takiego miejsca w które by nie wjechali. Obydwaj pełnili na swoich zmianach służbowych funkcję garażomistrza czyli szefa wszystkich kierowców. Bez ich wiedzy na garażu nic nie mogło się dziać. O kim mowa?

 

- st. ogn. Sylwester Wrzosek ps. „Wontor” - garażomistrz na zmianie III. Służył na stanowisku starszego operatora sprzętu specjalnego. Dał się poznać jako dobry fachowiec. Przełożeni cenili sobie jego rzetelność, a z podwładnymi chętnie dzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem. Kogo mógł to nauczył, teraz czas na młodych.

Ze słownika Wontora:

 

            - grzdyl - podpadziocha

            - kośtur, rapyta – prawdopodobnie chodzi o kończynę dolną lub górną

            - derezyna- żona strażaka

            - cznydel – wróbel

            - Zydor – pies

            - kacusik – kot

            - gotlip - syn

            - szlakownik - WC

            - matraśka - kobieta           

 

- st. ogn. Grzegorz Paprota – garażomistrz na zmianach I i II. Służył na stanowisku starszego operatora sprzętu specjalnego. Przez wszystkie lata służby dał się poznać jako dobry fachowiec i sympatyczny, a przy tym niezwykle skromny kolega. Przez kolegów nazywany pieszczotliwie Papą Smerfem. Mając za kółkiem Grześka w drodze do zdarzenia można było czuć się komfortowo. To pewny i doskonale znający swoje rzemiosło kierowca.

 

Dziękujemy za wszystkie wspólne lata służby i życzymy „pogodnej jesieni życia na emeryturze”.

{gallery}wontor{/gallery}