Dzisiaj jest Środa. 11 grudnia 2019.
Imieniny obchodzą Waldemar, Damazy.

Szkolimy młodzież z klasy mundurowo - policyjnej

Szkolimy młodzież z klasy mundurowo - policyjnej

 

W dniu 29.05.2012 roku Komendant Powiatowy PSP w Sieradzu bryg. Albert Romek podpisał porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie. Porozumienie dotyczy udziału naszej komendy w cyklu spotkań z młodzieżą klasy mundurowo – policyjnej jak utworzona została przy Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowskiego w Warcie.

Link: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Wlr6OjGChTc

W ramach umowy uczniowie w trakcie procesu dydaktycznego zapoznają się z tematyką dotyczącą służby pożarniczej, funkcjonowaniem Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego i specyfiką zawodu strażaka. Odbędzie się szereg spotkań i pokazów dla młodzieży.

Liczymy że dzięki naszym wspólnym spotkaniom ci młodzi ludzie pogłębią swoje zainteresowania ratownicze i być może zapragną w przyszłości zostać strażakami. Niestety samo ukończenie tego profilu szkoły ogólnokształcącej nie daje punktów preferencyjnych i nie przybliża absolwenta do zdobycia upragnionego zawodu strażaka. Może za to dać odpowiednią motywacje do wytężonych przygotowań przed egzaminami do szkół pożarniczych. A przypomnieć warto w tym miejscu że mamy cztery szkoły pożarnicze, z czego trzy szkoły aspirantów (Poznań, Częstochowa i Kraków) oraz jedną wyższą uczelnię – Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Do służby w PSP dostać się można również na zasadzie ogłaszanego naboru. Wszelkie informacje dotyczące naboru, punktów preferencyjnych itp można znaleźć na stronie Komendy Głównej PSP.